آموزشکده ( Trainer )

در وب سایت فنی و مهندسی IRAN MC GROUP علاوه بر خدمات مدیریت پیمان ، خدمات آموزشی با هدف تولید محتوای اختصاصی فن مدیریت پروژه ، علوم اختصاصی مدیریت پروژه و ساخت مهندسی عمران جهت ارتقاء و توسعه دانش فنی بازدیدکنندگان ارائه می گردد .
تربیت کارشناسان و فارغ التحصیلان رشته های مهندسی عمران ، مهندسی مکانیک و مهندسی صنایع و برنامه ریزی و اشخاصی که به تازگی وارد بازار کار کشور مقدس جمهوری اسلامی ایران می شوند جهت سهولت کار در دفاتر فنی انواع پروژه های صنعتی ، غیرصنعتی ، عمرانی و غیرعمرانی هدف اصلی این وب سایت می باشد .
آموزشی به شیوه خودکفا ، نوین و منسجم منطبق بر اصول مهندسی ، مثالها ، نقشه و مدارک مهندسی ، مدیریت ، اقتصاد ، مصرف بهینه مصالح ، معماری همه پسند و مدرن ، با چهارچوبی هدفمند در دستور کار مربیان و اساتید این مجموعه است .
دوره آموزشی متره و برآورد ، تهیه صورت وضعیت و آموزش مفاهیم قراردادی یکی از آنها می باشد . که برای آشنایی به شرح ذیل سرفصل های آموزشی در 15 جلسه 1.5 ساعته برنامه ریزی گردیده است :
1- آشنایی با فهرست بها ، نقشه های اجرایی و ارکان پروژه
2- بتن و نحوه محاسبه آن در صورت وضعیتهای ماهیانه
3- قالب فلزی و چوبی و نحوه محاسبه آن در برآورد
4- آجرکاری و اصول معماری
5- نحوه محاسبه انواع آستر کاری و رنگ آمیزی ( نازک کاری )
6- انواع عایق کاری ساختمان
7- موزاییک ، کاشی و سرامیک
8- بنایی با سنگ و سنگ پلاک
9- آرماتوربندی و نحوه تهیه جداول لیستوفرهای کاربردی خم و برش میلگرد
10- محاسبات مربوط به تهیه ریزمتره سازه های اسکلت فلزی
11- کارهای چوبی ، پلاستیکی و شیشه
12- کارهای آلومینیومی ، عایق های حرارتی و کار با ساندویچ پانل
13- خاکبرداری و خاکریزی ( بک فیل )
14- اساس ، زیر اساس و آسفالت و قیر
15- کارهای بتنی پیش ساخته
بخش آموزش به روش مداد سفید ، هُنر پیشرفته آموزش مفاهیم مهندسی عمران و مکانیک است .سابقه آموزشی بنده ، به سالهای دور دوره دانشجویی و بعد از آن درست بین سالهای 1373 تا 1383 که به دلیل فقر مالی خانوادگی به ناچار برای گذران و تأمین مالی دوره تحصیل و کمک به خانواده مشغول به تدریس شده بودم .

در این سالها قریب به 2000 نفر در کلاسهای درس اینجانب حاضر و در حال حاضر در شغلهای بیشماری مشغول خدمت به این مرز و بوم هستند که از این بابت به خود افتخار می کنم که سهمی ناچیز در اعتلای فرهنگی جامعه را داشته ام .

10 سال تجربه موفق آموزشی و 15 سال سابقه حضور موفق و موثر در انواع پروژه های صنعتی و غیر صنعتی این کشور مرا بر ان داشته تا تجربیات این 25 سال را در قالب وب سایت IRAN MC GROUP به عموم مردم از طریق فضای مجازی و اینترنت ارائه نمایم .
امید است با استعانت از درگاه خداوندی نقشی به اندازه خود در اعتلای دانش مُهندسی و مُـــدّیریت ایفـــا نمایم . 25 سال کار ، تلاش ، تفکر و سازندگی عزم مرا جزم می نماید که در شرایط کنونی ، جمله زیر را بیش از پیش در ذهن خود تکرار می کنم :
وسیع باش و تنها و سر به زیر و سخت

وسیع باشیم و با اتکا به داشته هایمان آنچه می دانیم به دیگران هم بیاموزیم .
تبلور شعار ما می توانیم از اینجا بر می تابد .
به ما بپیوندید تا متفاوت و خاص شوید .
در محیط کار خود حرفه ای شوید . به دوستان خود نیز آنچه را می آموزید یاد دهید .
با گذراندن دوره های آموزشی دفتر فنی ، تهیه صورت مجلس ، تهیه صورت وضعیت ، تهیه تعدیل پروژه ها و سایر دوره ها با اعتماد به نفس قابل قبولی در سازمان خود بدرخشید .
سایتی سرشار از فرمتهای کاربردی ، ایده های مدیریتی ، کتابچه های مفید در اختیار شماست .
منتظر شما هستم .

با تقدیم احترام
احمد نعیمی زاده
مدیر وب سایت
فروردین ماه 1397