مدیریت برنامه ریزی ، کنترل پروژه و هزینه

در هر پروژه اعم از صنعتی و غیر صنعتی ( ساختمانی ) مدیریت برنامه ریزی از شاخصهای بسیار مهم می باشد . تهیه برنامه ای قابل اجرا ، منسجم و هماهنگ از هنرهای مدیر پروژه است . برنامه ریزی ، کنترل پروژه و هزینه شاخص تجربه موفق یک مدیر پروژه تلقی می شود .
تخصیص منابع لازم بر اساس نرخ عوامل نیروی انسانی ، ماشین آلات منطقه ای در زمانهای شروع پروژه ، پیک کار و انتهای پروژه از مهمترین ویژگیهای مدیرپروژه با تجربه و موفق است .
شرح کار گروه مهندسی IRAN MC GROUP در حوزه مدیریت برنامه ریزی ، هُنر مشاوره لازم در خصوص برنامه ریزی انواع پروژه های سیویل صنعتی و غیر صنعتی ، تصفیه خانه های آب و فاضلاب ، صنایع ریلی ، ساختمان سازی ، نفت ، گاز و پتروشیمی با تخصیص منابع بر اساس نرخ عوامل بهینه نیروی انسانی ، ماشین آلات ، تأمین مصالح و منابع مالی تا سطح Level 4 با نرم افزارهای کاربردی و نامحدود با هدف آموزش مستمر نفرات کارفرمایان محترم است .
ارائه شیوه های تهیه گزارشهای روزانه ، هفتگی و ماهیانه توسط گروه مهندسی IRAN MC GROUP با ارائه کلیه مستندات سخت افزاری و نرم افزاری از جمله گزارشهای تصویری هدفمند از روند عملیات اجرایی کار با تیمی حرفه ای ایجاد هرگونه دغدغه ناشی از ثبت وقایع پروژه را رفع می نماید .
تهیه لایحه های مختلف مهندسی ارزش هر فعالیت و آنالیز ریالی سود و زیان ردیفهای قراردادی توسط این مجموعه ، راهکاری بی نظیر پیش روی مدیران پروژه در پیش بینی و تصمیم گیری های خُرد و کَلان کار می باشد که این مهم با کارشناسان زبده این گروه قابل بهره برداری است .
از دیگر مزیت های استفاده از خدمات گروه فنی و مهندسی IRAN MC GROUP راه اندازی ساز و کاری مناسب در کنترل هزینه ها ( Cost Control ) و آموزش شیوه بهره برداری از آن به مــدیران پروژه و کارفرمایان و سایر عوامل پروژه می باشد .
خلاصه راهکارهایی که مدیریت پروژه را در ساز و کار کنترل هزینه به روش این مجموعه یاری می نماید به شرح ذیل می باشد :
1. تهیه کُد و مرکز هزینه پروژه در دیسیپلین های مختلف کار ( سیویل ، مکانیک و برق و … )
2. تنظیم سبد مالی هزینه پروژه در بخش های مختلف از جمله تدارکات ، ماشین آلات ، اجرا ، ایمنی و منابع انسانی ( واحد اداری ) و دفتر فنی جهت به روز بودن جدول خریدهای نقدی و غیر نقدی ( اعتباری ) پروژه و زمان بندی ارائه گزارش روزانه ، هفتگی و ماهیانه هر واحد به مدیر پروژه و سرپرست ( رییس ) کارگاه .
3. تهیه رویه های کنترل متریال و مصالح ( مصرفی و تحویلی ) و ابلاغ آن به عوامل ذیربط.
این روش سبب رفع هرگونه مخاطره ضرر و زیان و آگاهی به روز از روند صحیح اجرای پروژه را به پیمانکار/ کارفرما را میسر می سازد .

دیگر دل نگرانی پیمانکاران و مشاوران پروژه تهیه مستندات لازم مربوط به لایحه تأخیرات اجرای کار می باشد .
گروه فنی و مهندسی IRAN MC GROUP افتخار دارد این مهم با ثبت انواع مدارک ، مکاتباتی که محتوای قراردادی دارند از جمله تلنگر اعلام به موقع کسری نقشه ها ، کسری مصالح در تعهد کارفرما ، دیرکرد پرداخت صورت وضعیتهای ماهیانه و اقساط پیش پرداخت ، اعلام مشکلات فنی نقشه ها و مغایرت ها ، اعلام کسری جزییات اجرایی ، ابلاغ دستورکارهای مازاد بر قرارداد ، بررسی افزایش و کاهش مقادیر ( موضوع ماده 29 شرایط عمومی پیمان ) ، معارض های موجود در مسیر اجرای پروژه ، تغییرات نقشه ها و مشکلات و مغایرتهای احتمالی اجرایی ، همچنین ثبت موارد انبار کارفرما در تحویل مصالح و متریال از طریق فرم های ( MIV ) و نیز ثبت وقایع ناشی از تعلیق ، موارد فورس ماژور از جمله سیل ، زلزله و اعتصابات کارگری و سایر مدارک دیگر قابل ادعا ( Claim ) و اعلام خسارت های وارده جهت وصول هزینه ها را مرتفع می سازد .
برخی پروژه ها در میانه راه دچار سکته فیزیکی انجام کار و هرج و مـــرج شده و به روزمـــرگی می افتند . این حالت می تواند به هر علت رخ دهد . در این خصوص گروه فنی و مهندسی IRAN MC GROUP راهکار ویژه ای به نام شیـــمی درمانی را پیشنهاد می دهد .
روشهای اجرای این راهکار در MINI BOOK.NO.09 ( مینی بـــوک کتابچه های موجود در فروشگاه سایت می باشد ) بصورت کامل توضیح داده شده است .

مبلغ عقد قرارداد در حوزه مشاوره مدّیریت برنامه ریزی با این مجموعه :
1 تا 3 درصد مبلغ کارکرد قطعی بصورت حـداکثر
1 تا 3 درصد مبلغ اولیه پیمان بصورت حـداقل
است .

شما کدامیک را انتخاب می کنید ؟

 

مدیریت برنامه ریزی سلیقه و مدینه فاضله شما در اجرای یک پروژه موفق و منسجم است .

 

مدیران عامل شرکتهای پیمانکار ، مشاورین و کارفرمایان :

به ما بپیوندید تا بهترین و خاص شوید .